Chceme pracovat na lepší Evropě

Naši kandidáti jsou lidé různých profesí, z různých koutů Česka. Spojuje nás zájem o změnu politické kultury u nás.

Chceme Evropu ve které bude mít Česká republika vliv díky silnému zastoupení kvalitních lidí v institucích Evropské unie.

Radek Kňava (38 let), personalista, Pardubice

Chci pro Česko to nejlepší. Chci přispět ke změně politické kultury v České republice.
Evropská unie má smysl, ale potřebuje reformu.

Na začátku kariéry jsem pracoval ve zpravodajství v soukromém rádiu, pak jsem byl zpravodaj tiskové agentury. Dobrá škola života pro práci s informacemi. Můj pohled na život hodně změnila "civilka" ve speciální škole Svítání.
Při práci s postiženými zjistíte na čem skutečně záleží.

Nyní pracuji v automobilce, kde se věnuji personalistice. To je i téma, kterému se chci v Evropském parlamentu věnovat. V Evropě stále existuje mnoho barér bránících skutečně volnému pohybu osob. Je potřeba je odstraňovat. Mladí na začátku kariéry mají mít jednoduchou možnost vycestovat do zahraničí na zkušenou. Erasmus je úspěšný projekt, ale chtěl bych přispět k jeho dalšímu rozvoji a rozšíření.
Aktivní chci být i v oblasti dopravy a ochraně životního prostředí.

Radek KŇAVA
 

Hana Filipová (49 let), pracovnice ve výrobě krmiv pro domácí mazlíčky, Sezemice - Počaply

Jsem hlavně máma a babička. Chci pro své děti a vnučku to nejlepší.

Chci fungující stát a bezpečnou Evropu. Evropská unie vznikla i v reakci na hrůzy druhé světové války. Žijeme už desítky let v bezpečí. Jsem přesvědčená, že díky našemu členství v EU a NATO.
Nechci riskovat budoucnost našich dětí a vnoučat a chci zůstat v EU a NATO.

Mým tématem je otázka náhradního mateřství. Znám řadu lidí, kteří by byli skvělými rodiči.
Bohužel kvůli zákonům v ČR není většina dětí v dětských domovech tzv. právně volných.
Proto jsem pro jednodušší podmínky adopce ze zahraničí, vč. mezinárodní adopce umožněné stejnopohlavním párům a právní ukotvení otázek náhradního mateřství.

Vojtěch Antoš (29 let), inženýr vývoje a výzkumu, Praha

Pracuji jako inženýr v mezinárodní automobilové společnosti. Volný čas věnuji výkonnostnímu sportu a své hudební kapele.
Díky mým předchozím mezinárodním zkušenostem mluvím plynule anglicky a německy.

Jsem přesvědčený Evropan. V mém životě jsem již hodně těžil z EU. Především z toho, že jsem mohl volně a snadně cestovat, studovat a pracovat v několika dalších členských státech. Přes dosavadní výhody musí být EU i nadále reformována a jako poslanec Evropského parlamentu bych za to chtěl převzít odpovědnost: nadále snižovat byrokracii, podporovat úlohu České republiky a českých regionů a plnit cíle EU v oblasti ochrany životního prostředí - zejména ovzduší, vodních zdrojů a zeleně.

Nikola Nestoroská (23 let), studentka UJEP, Ústí nad Labem

Jsem studentka Pedagogické fakulty Unvierzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem, obor český jazyk pro média a veřejnou správu. Rozhodla jsem se, že tuzemská politická scéna potřebuje mladou krev, která politickým usedlíkům ukáže nový úhel pohledu. Proto jsem se přidala k hnutí Pro Česko, se kterým sdílím ideje o silné Evropské unii.

Věřím, že v unii má naše země skvělou budoucnost, stačí jen do křesel evropského parlamentu dosadit ty správné reprezentanty.

Jako členský stát EU musíme v budoucnu přijmout společnou měnu. Formulování požadavků pro tuto změnu a dopad na domácí ekonomiku, to je téma, kterému by se měli budoucí europoslanci věnovat.

Martin Kvapil (46 let), vedoucí úklidové firmy, Sezemice

Jsem praktický člověk. Nemám rád dlouhé povídání. I politici musí mít tah na branku. Hlavně potřebujeme méně byrokracie. Jednodušší daně, dotace ne do firem, ale na budování infrastruktury.

 

Iva Konvalinová (30 let), kadeřnice, Praha

Jsem živnostník a chci lepší podmínky pro podnikání. Vnímám, že máme velké mezery v modernizaci úřadů. Chci volit přes internet. Jde to v zahraničí, tak proč ne u nás?

V salonu si často povídám s lidmi o tom co je trápí. Většina lidí řeší bydlení a děti. Dostupnost bydlení je čím dál horší a není to jen problém České republiky. Evropská unie bude muset řešit i tuto otázku.

Monika Vlasáková (28 let), číšnice, Sezemice

Pracovala jsem v ordinaci zubaře, ale teď se živím jako číšnice v restauraci v Holicích. Když mám volno, vyrazím na výlet nebo na hudební festival. 

 
 


Eliška Wojnarovska (29 let), cukrářka, Sezemice

Pracuji v kantýně v továrně v Pardubicích. Radost v životě mi dělá hlavně naše úžasná dcera. A teď na jaře i zahrádka. A když mám chvilku pro sebe, vezmu skicák a maluji. To je ten nejlepší relax.


Tomáš Vlasák (25 let), poštovní doručovatel, Holice

Jsem prý veselá povaha. A brzo budu i otec. Chci, aby můj syn nebo dcera vyrůstal(a) ve státu, který bude bezpečný, bude fungovat a zajistí kvalitní vzdělání mým dětem. Myslím, že bude dobré, když budou mít možnost studovat i v zahraničí. Naučit se jazyky a být úspěšní v kariéře.

Adéla Konvalinová (35 let), na mateřské "dovolené", Holice

Myslím, že pojem mateřská dovolená vymysleli muži. Jak něco tak náročného může mít jméno dovolená. Ano, je to radost, ale tak náročná. Už nyní ale přemýšlím jak bude možné skloubit rodičovství s návratem do práce.

Lukáš Doubek (35 let), inženýr kvality, Starý Kolín

Mým koníčkem je motorka. Při mých výpravách po Evropě poznávám jak stejné věci řeší lidi v sousedních zemích. Máme mnoho společného s dalšími státy Evropy. Evropská unie je dobrý nápad. Jen to jeho provedení občas potřebuje nějaké zlepšení. Mým tématem jsou automobily a ekonomika.

 
 

Vladimír Vepřek (37 let), policista, Pardubice

Máme velmi profesionální bezpečnostní sbory. Naše cizinecká policie byla velmi aktivní při migrační vlně, která částečně šla i přes naši republiku. V evropském měřítku však je potřeba legislativně ošetřit některá rizika, která migrační vlna předchozích let odhalila.

© Copyright Politické hnutí Pro Česko